Презентація п’яти томів «Діла»

27 вересня, на велике християнське свято Воздвиження Чесного Хреста,  у Львівській Національній науковій бібліотеці імені Василя Стефаника  презентували багатотомник «Часопис «Діло» (Львів, 1880- 1939 рр.). Матеріали до біобібліографістики». Зокрема, нещодавно побачив світ його п’ятий том, що є половиною справи цього амбітного проекту. Його упорядником є відомий львівський бібліограф, завідувача відділу україніки Костянтин Курилишин.

Кожен дослідник нашої минувшини для написання статті, монографії чи докторської дисертації зажди звертався до «Діла», часопису, який висвітлював усі сфери життя Галичини, України, Європи та світу. Саме тому ця газета – унікальне явище у нашій історії. Але,  як було сказано на презентації, аби щось у «Ділі» знайти, лишень для перегляду часопису за один  рік треба потратити  мінімум пів дня. А тут – завдяки Костянтинові Курилишину – найважливіші посилання зібрані під однією обкладинкою і це набагато полегшує дослідникам їх пошук.

Мушу зазначити, що на презентацію цього видання до Львова з’їхалися науковці з Києва, Тернополя, Івано-Франківська і рідної для К. Курилишина   Коломиї. Звичайно, що найбільше було львів’ян, а автор цих рядків був одним шанувальником «Діла»  з Галича. Я не міг не поїхати на презентацію, бо це була, напевно, найкраща нагода познайомитися з автором, до якого я уже багато разів телефонував, щоб уточнити певні біографічні моменти при написанні моїх статей. Я розумію, що своїми дзвінками, можливо, відволікав науковця від його  нелегкої  праці, але, направду, не завше випадає нагода поїхати до Львова, щоб посидіти над «Ділом». Однак п. Курилишин як порядна, інтелігентна і дуже  відповідальна людина мені постійно ставав у пригоді. І, звичайно,  такими його рисами не можна не захоплюватися.

Попереду в автора та цілого колективу видання «Діла» ще багато роботи, але половина шляху уже пройдено. І видно результат, і зрозуміло, що він потрібний для усіх: для студентів, викладачів-науковців, істориків-краєзнавців, представників окремих родин для збирання відомостей про свій родовід та загалом усім, хто цікавиться історією.

У своєму  пошуковому житті, коли я досліджую ту чи іншу  історичну постать,  я звертаюсь до книг Костянтина Курилишина і все за ними звіряю, щоб щось  важливе не пропустити. А ще я захоплююсь титанічною працею автора, який так скрупульозно  та професійно фіксує усі цікаві моменти, орієнтуючись на персоналії. Скупі відомості про них історики підхоплюють і пишуть свої короткі чи ширші біографічні статті. Але я  зараз точно знаю, що без дослідження К.Курилишина це зробити просто неможливо.

Іван ДРАБЧУК

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9394

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17769

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7327

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7922