Науковці Національного заповідника «Давній Галич» взяли участь у конференції, присвяченій століттю ЗУНР

31 жовтня 2018 р. у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пройшла Міжнародна наукова конференція «Західно-Українська Народна Республіка: революція, державність, соборність. До 100-річчя утворення ЗУНР».

На конференції науковці обговорили історію створення Західно-Української Народної Республіки та представили свої дослідження. Крім того, під час дискусії науковці висвітлювали  суспільно-політичні процеси, військове будівництво, розвиток освіти в ЗУНР. Також вони торкнулися геополітики ЗУНР, зокрема в контексті польсько-українських відносин у період української революції. Нагадаємо, що  конференція проходить у три етапи: перший відбувся 30 жовтня у Львові, другий  - в Івано-Франківську, третій пройде після нового року в Києві. Тож ця конференція показує, що ЗУНР – це не є  регіональним явищем  чи всеукраїнським, а, можливо, і загальноєвропейським.

У роботі конференції, де виступали представники з різних регіонів України,  взяли участь і співробітники Національного заповідника «Давні Галич». Маріанна Бацвін, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник відділу фондів Національного заповідника «Давній Галич», виступила з доповіддю «Опілля в період ЗУНР».  А Іван Драбчук, провідний редактор інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич», – «Політичний портрет міністра шляхів в уряді ЗУНР Івана Мирона».  Нагадаємо, цей історичний діяч був уродженцем с. Залуква, що біля Галича. Асистував історику-краєзнавцю Андрій Бацвін – студент IV курсу факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Говорячи про історію Західно-Української Республіки, ми захоплюємося своїми попередниками і тим чином, який вони здійснили.

Іван ДРАБЧУК

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9477

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17880

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7356

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8007